Airija

Airija kartu Škotija dažnai įvardijamos kaip viskio gimtinės. Nors manoma, kad būtent Airijos vienuoliai pirmiau iš Arabų alchemikų išmoko distiliavimo meno ir 12 amžiuje spititus vini gamybai vietoj vyno pradėjo naudoti miežinį alų.

Praėjusiais laikais Airija buvo netik didžiausia viskio gamintoja, tačiau ilgą laiką pasauliui diktavo viskio madas. Būtent Airijai priklauso nemažai istorinių viskio laimėjimų. Tai pirmoji viskio eksporto sėkmė, nenutrūkstamos distiliacijos katilo atradimas, bei seniausiai pasaulyje tebeveikiančios licencijuotos viskio daryklos vardas. Tačiau, visa tai vyko 18 amžiuje Airiško viskio klestėjimo laikotarpį. Šiandiena, Airiško viskio mėgėjai galėtų pavydėti Škotiško viskio gamybos apimčių ir jo įvairovės. To priežastis, keletas įvykių kurie vienas po kito persekiojo airišką viskį. 1838 metais kunigo Theobaldo Mathew Airijoje įkurtas visiškos abstinencijos judėjimas, vėliau ilgus metus besitesintis sausas įstatymas didžiausioje Airiško viskio eksporto rinkoje Amerikoje, bei ekonominis Anglijos embargas atliko savo juodą darbą. Kritęs viskio prieinamumas ir sumažėję pardavimai, daugeliui gamintojų buvo nepakeliamas išbandymas, todėl jie buvo privesti užsidaryti. Visgi, visa tai dar nereiškia, kad visa tauta tapo visiškais abstinentais ar, kad Airija daugiau nebegamina skanaus ir kokybiško viskio.

Teeling

Teeling viskio darykla yra pirmoji nauja viskio darykla Dubline per 125 metus, savo atsidarymu grąžinusi distiliavimo amatą į miesto centrą. 

Midleton

Midleton – ypatinga vieta Airijoje, kur jau beveik 200 metų yra meistriškai daromas viskis. O daug kur pamiršta varinių distiliavimo puodų (pot still) tradicija, čia vis dar gyvuoja. Kiekvienas Midleton daryklos viskio butelis, pažymėtas žodžiais single pot still turi išskirtines, tik  šiai distilerijai būdingas ypatybes.